לקבלת הצעת מחיר:

02-9944330
 

איך לבחור את הגודל הנכון עבור המחסן?

בחירת גודל המחסן עבור הציוד שברצונכם לאחסן יכולה להיות משימה לא פשוטה. אנשים לרוב חושבים שהם צריכים גודל הגדול בהרבה מזה שבאמת מספיק להם לאחסן את כל הציוד. לעיתים, יכול להיות מאוד קשה לחשב האם כל הציוד באמת יכול להיכנס למחסן. השכרת מחסן גדול יותר או מחסן נוסף שלא לצורך, יכול להעלות לכם בהוצאת כספים מיותרים.

השכרת מחסן

מחסן להשכרה

אז איך באמת יודעים איזה גודל מחסן יספיק?

תלוי מה אתם מאחסנים

הציוד אותו אתם מתכננים לאחסן משפיע על גודל המחסן שאתם צריכים. האם מדובר בציוד גדול או קטן? מהי צורת הציוד- האם יש ציוד בעל צורות לא רגילות שייקחו שטח גדול יותר?

אם אתם מאחסנים ציוד גדול בעיקרו- מדדו במטר את האורך והרוחב של הפריטים בטווח הגדול ביותר והשכירו מחסן שהוא אינו גדול בהרבה מגודלם. שאר הפריטים לרוב יתאימו את עצמם לגודלם של הציוד הגדול ביותר וימלאו את בחללים הם יוצרים. במקרה ויש לכם ציוד בעל צורות לא רגילות , חשבו את הרוחב המרבי שהם יכולים לתפוס במחסן וודאו כי הם משתלבים עם שאר הפריטים. לציוד בעל קצוות חדים יותר, קחו בחשבון שתרצו להפריד אותם משאר הציוד תוך יצירת רווחים, בכדי להבטיח שהם לא יפגעו באיכותם של הפריטים האחרים. כך למשל אופניים או רהיטים בעלי קצוות חדים יושמו בצדי המחסן במרחק המספיק בכדי להבטיח כי הם לא יקרעו, יסדקו או ישרטו רהיטים אחרים. אם אתם מאחסנים ציוד קטן תוכלו להשכיר מחסן קטן בהרבה – העמסה של הפריטים אחד על השני תוך ניצול רווחים והצמדתם אחד לשני יביא לכם את השטח המינימאלי לצורך האחסון.

לאיזה צורך

האם אתם מאחסנים את בציוד בידיעה שלא תיגשו אליהם לתקופה ארוכה עד שתצטרכו להוציא את הכל בבת אחת? או האם מדובר באחסון שאתם מתכננים להגיע אליו מידי פעם לצורך סידור/ הוצאה של דברים/הכנסת דברים אחרים ועוד.

אם מדובר באופציה השנייה בה אתם מתכננים להגיע למחסן לבצע בו שינויים כאלו ואחרים, העדיפות היא להשכיר מחסן עם מעברים המאפשרים גישה לציוד. מדובר בעצם על מרווחים לאורכם ולרוחבו של המחסן (ולעתים גם במרכזו) המאפשרים גישה מהירה וקלה יותר גם לציוד שנמצא בעומקו של המחסן. כך, לא תצטרכו להסתבך עם הוצאת פריטים למשל ותסיימו את עבודתכם תוך דקות אחדות מבלי צורך לפנות מחצית מהמחסן עבור אותו פריט וללא הרבה מאמץ.

אך אם ברצונכם להשכיר שטח אחסון על מנת "לקבור" את הציוד שברשותכם לתקופה ארוכה ללא כוונה לבצע במחסן שינויים, מחסן פשוט בעל הגודל המתאים (ללא מעברים) יעשה את העבודה. כך, פעם הבאה שתצטרכו להוציא ציוד, ממילא תוציאו את כולו ביחד כך שלא נגרמה לכם שום עבודה מיותרת.

ראיית מחסן קיים

אם אתם מעדיפים ללכת על בטוח ולקבל תחושה של הגודל וגובה המחסן במציאות, אתם יכולים פשוט ללכת אל המחסן עצמו ולהבין במה מדובר. מהיכרות שלכם עם הציוד הייחודי לכם – בעל הצורות והגדלים השונים, תוכלו להבין האם גודל המחסן המוצע מספיק לכם או שתרצו להשכיר מחסן קטן או גדול יותר. לעתים תעדיפו ללכת על בטוח ולהשכיר מחסן גדול יותר רק בכדי לקחת משנה זהירות בכל הנוגע לשמירה על איכות הציוד שלכם ויכול להיות שתחליטו כי באפשרותכם להכניס את כך הציוד למחסן קטן יותר תוך סידור מיוחד, ובכך לחסוך הוצאת כספים מיותרים.