לקבלת הצעת מחיר:

02-9944330
 

חשיבות בטיחות באש במחסנים

לכאורה אין סיבה שתשקיעו מחשבה לגבי בטיחות המחסן בכל הנוגע לסכנות שריפה. יחידות אחסון נועדו הרי לאחסן ציוד ותו לא. אין תזוזה ופעילות במחסן במרבית זמן האחסון וחוץ מכניסת בעלי הציוד למחסן או תחזוקה מצד נותני שירותי אחסנה, לא אמורות לצוץ בעיות. אך לא נכון הדבר- גם במחסנים חשוב מאוד להקפיד על בטיחות באש. ישנם מספיק גורמים היכולים להביא להיווצרותה של שריפה, גם אם הקטנה ביותר אך היא יכולה להתפתח לשרפה גדולה במהירות רבה במיוחד בגלל כמות הציוד שיכולה לתרום רבות להתפשטותה. 

שירותי אחסנה

שירותי אחסנה

זקוקים לשירותי אחסון תכולת דירה?

כל חברה המספקת מחסנים להשכרה המכבדת את עצמה, חייבת לשים בראש מעייניה את נושא הבטיחות באש. על המחסנים להיות בנויים בצורה הבטוחה ביותר, אם זה מבחינת תאורת המחסן, כבלים שונים לתפעולו ואף צורת הנחת הציוד של השוכר. ישנם גורמי סיכון רבים שבקלות יכולים להצית שריפה כגון חוטי החשמל. אלו צריכים להיות מותקנים באופן תקני, להיות מכוסים וממוקמים באזורים בטיחותיים. כל חוט חשמל או כבל גלוי, מותקן נמוך מדי, או ישן ובלוי, ארונות חשמל ללא הגנה, אמצעי הארקה לא יעילים וציוד לא תקין או ישן, עלולים להוות סכנה. חובה לסלק את גורמי הסיכון הללו מהמחסן, להחליפם או למקמם במקום בטוח יותר על מנת למזער עד לרמה אפסית את הסיכויים שבדליקת שריפה.

תנאי אחסון אידאליים

תנאי האחסון צריכים להיות אופטימליים על מנת למנוע מגע ישיר או קרוב בין מכשירים חשמליים לציוד מחומרים דליקים. כך למשל, למרות שמכסים את הציוד, חשוב להפריד ככל שניתן בין המכשירים החשמליים במחסן לבין ציוד העשוי מבדים או עץ כגון שמיכות ורהיטים. חשוב לסגור את מכשירי החשמל ולאטום אותם. מחסן איכותי עבור השכרת ציוד חייב לשמור על טמפרטורה נוחה ולא חמה מידי המאפשרת תנאי אחסון אופטימליים ללא לחות. על המחסן להיות אטום ומבודד כך שהציוד יישמר בכל תנאי מזג האוויר אם זה בחום ולחות או בקור ובגשם.
הסיכון לשריפה מהווה אחד הסיכונים הגדולים במחסנים להשכרה, כך שחובה להשקיע בציוד למניעת שריפה, וכן במערכות גילוי והתראה כגון גלאי עשן שיוכלו להתריע על תקלה ולהביא לפתרון מהיר ומיידי בעזרת מערכת כיבוי האש.

לסיכום

בטיחות באש במחסן, במיוחד במחסנים להשכרה בהם הציוד נעול לתקופה ממושכת, חשובה לאין ערוך ויכולה למנוע פגיעה בציוד רב ערך וסנטימנטלי ביותר לשוכר ולכן לפני השכרת מחסן, יש לוודא שמדובר על חברה אשר מחזיקה ברישיון לניהול מחסנים, מקפידה על תחזוקה שוטפת במקום, ובמקום מותקנים כל אמצעי הבטיחות הנדרשים. זאת, בין אם אתם זקוקים לשירותי אחסון דירה או אחסון מספר חפצים בלבד החשובים ויקרים לכם.