איך עוזרים להורים לעבור לדיור מוגן?
טיפים חשובים למיון, איחסון ואריזת תכולת דירה

המעבר של ההורים לדיור מוגן יכול להיות תהליך מורכב ואמוציונלי גם עבורם וגם עבורכם. מצד אחד, אנחנו רוצים שיהיה להורים שלנו טוב, שיקבלו טיפול בריאותי צמוד ושיפתחו קשרים וחברויות חדשות. ומצד שני, ההורים שלנו נפרדים מהבית שהם רגילים אליו, מה שעלול להקשות ואף להעציב אותם. המעבר מצריך אריזת רהיטים וחפצים שליוו את הורינו במשך שנים – חלקם מאוד סנטימנטליים עבורם. לכן בשלב הזה צריך להיות מאוד רגישים ומחושבים. חשבו יחד איתם: מה נחוץ לקחת לדירה החדשה? מה כדאי לאחסן, להעביר הלאה או לתרום? רוצים לדעת איך לעשות את זה נכון? כל הפרטים בכתבה.  

מה עושים עם כל הציוד והחפצים?

אחד החלקים המורכבים במעבר הוא בחירת הריהוט והחפצים שרוצים להעביר לבית הדיור המוגן ואריזתם. החדשות הטובות הן שהוריכם לא חייבים להיפרד מהחפצים אליהם הם קשורים, כיוון שתמיד אפשר לאחסן אותם בחברת אחסנה. יש אנשים שאוהבים חפצים שמעוררים בהם נוסטלגיה, ולגמרי ברור למה – התרפקות על העבר יכולה לגרום לכולנו לתחושה חמימה ומתוקה בלב. לכן, לפני שאתם מפרקים את תכולת הבית צלמו והסריטו את הבית מכל הכיוונים, והשאירו לכם ולהורים זיכרון מתוק. 

השתדלו לא לזרוק חפצים

כאשר אתם ממיינים את הדברים בדקו מה אפשר לאחסן, ומה ההורים שלכם רוצים שתשמרו אצלכם. הרבה פעמים להורים שלנו יש מצעים, מגבות וכלי מטבח נוספים המשמשים אותם לאירוח. חבל לזרוק אותם, שמרו אותם אצלכם או תרמו אותם. הרגיעו את ההורים והדגישו בפניהם שהרכוש שלהם לא הולך להיזרק לפח. לפעמים כשיודעים שהחפצים נשארים במשפחה או נתרמים לנזקקים, הרבה יותר קל לשחרר. 

אל תפרקו את תכולת הבית בפזיזות 

השתדלו לא לפרק את הבית בדקה התשעים. קבעו זמן מתאים וגייסו את בני משפחתכם לפירוק התכולה. חשוב לתת להוריכם את הזמן והכבוד להיפרד מביתם. אל  תזלזלו בבחירות החפצים שלהם, אל תמנעו מהם לקחת איתם את החפצים שהם אוהבים. לכולנו יש את החפצים הקטנים שאנחנו אוהבים, הם לא חייבים להיות פרקטיים, הם יכולים לסמל עבורנו תקופה טובה בחיים או חוויה שאנחנו לא רוצים לשכוח.

אם הוריכם לא בטוחים במעבר, הציעו להם לעבור לתקופת ניסיון

מאוד קשה לעזוב בית שרגילים לחיות בו שנים רבות. אם הוריכם מתלבטים ולא בטוחים במעבר, הציעו להם לעבור לדיור המוגן לתקופת ניסיון והדגישו בפניהם שהם תמיד יכולים לחזור לביתם האהוב אם ירצו. לרוב בתי הדיור המוגן מאפשרים לדיירים להגיע לתקופת ניסיון, עם אפשרות לביטול בתנאי של הודעה מוקדמת.
בתקופת הקורונה, בדידות ההורים שלנו גדלה, ובתי הדיור המוגן הבינו שהם יכולים לעזור. הם מאפשרים לדיירים להגיע לתקופה קצרה כדי להפיג את הבדידות ולבדוק את פתרון הדיור המוגן. לאחר התקופה הם יכולים להתחרט ולשוב לביתם.
במקרים כאלה תוכלו להותיר את הבית כפי שהוא, או לבחור בשירותי אחסה חיצוניים המאפשרים אחסון בנפחים משתנים. חברות האחסנה מאפשרות לסדר את הפריטים לפי שמות כך שתוכלו לשלוף מראש פריט מסוים מתוך האחסון בנוחות המרבית. כאשר אתם בוחרים לאחסן תכולה של דירה אצל חברה חיצונית חשוב שתבדקו האם החברה מציעה אבטחה של התכולה. 

עיצוב הדירה החדשה בדיור המוגן

עזרו להוריכם להכניס פריטים לדירת הדיור המוגן שיעזרו להם להרגיש בבית. שלבו בבית החדש פריטים ישנים ואהובים לצד פריטים חדשים שיעזרו להם להתחיל דף חדש ונקי. העיצוב צריך להיות פונקציונלי התואם את הצרכים של הוריכם. אם יש להם מגבלת תנועה השתדלו למקם שידת אחסון או מדפים קרובים למיטתם, כדי שהחפצים שלהם יהיו נגישים. אל תעמיסו יותר מדי בחדר, דאגו שבדירתם החדשה יהיה מרחב תזוזה. שלבו וילונות, כריות וחפצי נוי על פי בחירתם של הוריכם, ועשו הכל כדי לגרום להם להרגיש בנוח בדירה החדשה. כדי לשמח אותם תוכלו למסגר תמונות שלכם ושל הנכדים ולתלות בחדר.

חברת המחסן הירוק מתמחה בפתרונות אחסון מגוונים איכותיים ויצירתיים לפי צרכי הלקוח, במחירים המשתלמים בארץ. אנו מתמחים באחסון תכולת דירות – תכולת דירת יחיד ותכולה של דירות גדולות. אנו מציעים מחסנים להשכרה, כולם אטומים למים ומבודדי חום וקור. התייעצו איתנו ונשמח להשיב לכם על כל שאלה.

Call Now Button
דילוג לתוכן