קרוב משפחה נפטר? סקירת האופציות שלכם לאחסון הציוד

כשאדם קרוב לנו נפטר אנחנו תמיד חווים קושי רגשי ממשי. גם אם האדם הלך לעולמו בגיל מבוגר ובשיבה טובה, אחרי חיים מלאי נחת וסיפוק, עדיין ישנם צער ועצב – ומצד שני צורך להמשיך בשגרת החיים וגם לטפל בנושאים שונים שצצים בעקבות המוות. בפרט נדרשת תשומת לב לנושא תכולת הדירה של אותו קרוב משפחה שנפטר, ולכן כדאי לדעת מהן האופציות שלנו לאחסון הציוד.
באילו מקרים כדאי לאחסן תכולת דירה של קרוב משפחה שנפטר?
באופן טבעי, לא בכל מצב יש צורך לאחסן את התכולה, ולכן עוד לפני שמחפשים אופציות לאחסון הרכוש כדאי להקדיש זמן למחשבה מה בעצם אנחנו רוצים לעשות עם כל הציוד והחפצים שבדירה, ועם הדירה עצמה.
ההחלטה תלויה כמובן בפריטים שנשארו בדירתו של הנפטר. אם הם בעלי ערך, כדאי כמובן לשמור אותם, ובמידת הצורך לאחסן אותם. במקרים שבהם רוב התכולה אינה בעלת ערך, מומלץ לשקול פנייה לשירות פינוי דירות ירושה – אנשי מקצוע שיגיעו לדירה וירוקנו אותה מכל החפצים המיותרים כך שניתן יהיה להשמיש אותה, בין אם למגורים ובין אם למכירה או השכרה.
אם לעומת זאת תרצו לשמור את הציוד אבל גם לשפץ את הדירה, אחסון התכולה הוא הפתרון האופטימלי – כשמוציאים את כל הרכוש מהנכס אפשר לבצע את השיפוץ בלי הפרעות ועיכובים, ולכל הרהיטים והמכשירים ושאר החפצים לא ייגרם שום נזק בגלל עבודות כאלה ואחרות.
מחסן אישי
כשכמות הציוד שאותה תרצו לאחסן צנועה יחסית – למשל אם הזמנתם שירות פינוי דירות ירושה אבל שמרתם חלק מהפריטים לטובת שימוש עתידי – האופציה המתאימה ביותר היא מחסן אישי.
כשפונים לחברה מקצועית וגדולה בתחום האחסון, יש בחירה רחבה מאוד. הבחירה היא גם לגבי גודל המחסן וגם לגבי המיקום שלו. בחירה נוספת היא לגבי פרק הזמן שבו יהיה מאוחסן הציוד שהיה בדירה – ניתן לשכור מחסן לכל תקופה שתרצו. חופש הבחירה מבטיח שהתשלום עבור האחסון יהיה מינימלי: כשאפשר לשכור מחסן בדיוק בגודל המתאים ולא גדול מדי, ובדיוק לתקופה הרצויה ולא מעבר לכך, אין הוצאות מיותרות.
מכולות לאחסון
אופציה נוספת לאחסון הציוד מהדירה של קרוב המשפחה שנפטר ושברצונכם לשמור היא מכולה.
פתרון זה מתאים בעיקר במצבים שבהם כמות הפריטים גדולה יחסית או כשיש ציוד שמתאפיין בממדים גדולים. גם בקטגוריה זו מגוון האפשרויות רחב מכל הבחינות, ובפרט כאמור גודל ומיקום, כך שתוכלו למצוא מכולה בגודל האופטימלי במקום קרוב כך שגם הוצאות ההובלה אל המכולה לא יהיו גבוהות מדי. בחלק מהמקרים כשנעזרים בשירות של פינוי דירות ירושה, החברה תבצע עבורכם גם את ההובלה של אותם פריטים שברצונכם לשמור, והצעת המחיר תהיה אטרקטיבית.
דגשים מיוחדים לאחסון
בחלק מהמקרים הציוד שמצאתם בדירת הנפטר ושברצונכם לשמור זקוק לאחסון בתנאים מיוחדים. בהתאם חשוב לעבוד מול חברת שירותי אחסון שיודעת איך לספק מענה מושלם לכל צורך.
בין הפריטים שעבורם האחסון צריך להיות בתנאים מיוחדים ומדויקים: כלי נגינה דוגמת פסנתר וכו', ציוד חשמלי רגיש ואפילו יקר ערך דוגמת מערכות הגברה משוכללות, אחסון ניירת על סוגיה השונים ועוד.
עוד דגש חשוב לכל אחסון של כל ציוד הוא ביטחון מלא. בהתאם חשוב לוודא שחברת שירותי האחסון אמונה על מיגון איכותי של כל מחסן או מכולה בנפרד ושל השטח בכללותו. מרכיב נוסף בשמירה על הציוד שעבר אליכם מקרוב המשפחה הוא מניעת חדירת מזיקים שונים כגון חרקים, מכרסמים, בעלי כנף וכו'. איטום איכותי למים מהווה גם הוא שכבת הגנה חיונית.
כשכל התנאים הנ"ל מתקיימים תוכלו לישון בראש שקט ולדעת שברגע שתצטרכו את הציוד – תקבלו אותו בדיוק באותו מצב שבו הוא אוחסן.

 

אולי תרצה לקרוא גם:
Call Now Button
דילוג לתוכן