אוורור מחסנים יעיל וחסכוני

במקרים בהם נדרש שירות אחסון תכולת דירה, או כל ציוד אחר, קיימת חשיבות גבוהה לתנאי אחסון נאותים. כך למשל אחסון בתנאי לחות מוגברת עלול להביא להתעוותות רהיטי עץ, כמו גם התפתחות נזקי עובש במקרים קיצוניים. גם אחסון בטמפרטורות גבוהות מדי עלול לגרום לנזקים ועיוותים במוצרים שונים, כמו למשל רכיבי פלסטיק, שעווה, ויניל, וחומרים נוספים הרגישים לטמפרטורות קיצון. הדבר תקף שבעתיים כאשר מדובר על אחסון ארוך טווח, הנמשך מעבר למספר שבועות בודדים.

גם בתחום הלוגיסטיקה, אחד התחומים המורכבים והרגישים ביותר בתעשיות רבות, קיימת חשיבות גבוהה לתנאי האחסון. לאחר שהושקעו מאמצים רבים בייצור המוצרים, מגיע רגע השינוע והאחסון שלהם. לכאורה פעולה פשוטה – אולם בפועל, אחסון מוצרים בתנאים לא נאותים, כגון תנאי חום ולחות, עלול להביא לפגיעה בלתי הפיכה לסחורה והפסדים כבדים. 

אחד מהגורמים המרכזיים המשפיעים על תנאי אחסון נאותים הוא האקלים השורר במחסן. לכן יש חשיבות גדולה בבחירת פתרונות אוורור איכותיים, המותאמים הן לתנאי הסביבה והן למוצרים עצמם.

מדוע יש צורך באוורור למחסנים?

  • הפחתת לחות: במדינת ישראל עונת הקיץ חמה מאוד ואחוזי הלחות בה גבוהים ביותר. הלחות והחום עלולים לגבור עוד יותר במקומות סגורים שאינם מאווררים היטב, וכך לפגוע במוצרים, או בתכולת הדירה, המאוחסנים במקום. מאוורר תקרה תעשייתי יסייע לייבש את האוויר ולהפחית נזקי רטיבות, כגון קורוזיה.
  • יצירת סביבת עבודה נעימה: מחסנים אינם משמשים לאחסון בלבד. במבני תעשייה רבים תחום הלוגיסטיקה מנוהל בידי עובדים הנדרשים לעבודה מדויקת וקפדנית. כדי ליצור עבורם את התנאים המתאימים לעבודה, חשוב לוודא כי קיימים פתרונות אוורור נאותים במחסן, המסייעים להורדת הטמפרטורה במבנה ולצינון הגוף.
  • הפחתת עלויות קירור: קירור מחסנים יכול להיות כרוך בעלויות גבוהות. מערכות מיזוג אוויר לא תמיד יעילות כאשר מדובר במבנים רחבי ידיים או פתוחים כגון מחסנים, והתפעול שלהן צורך אנרגיה מרובה. מאווררים תעשייתיים, לעומת זאת, מאפשרים אוורור וקירור תוך חסכון משמעותי באנרגיה ובכסף – הן כפתרון בלעדי למקומות פתוחים בהם לא ניתן להתקין מערכות מיזוג, והן כפתרון משלים למקומות ממוזגים.
  • שאיבה של גזים מסוכנים: מחסנים רבים מהווים חלק מחלל עבודה במפעל. במצב זה, חלל המחסן עלול להתמלא בתוצרי לוואי של הליכי הייצור, כדוגמת גזים או ריחות לא נעימים. אמצעי שאיבה ואוורור, כגון מפוחים תעשייתיים, יסייעו לפזר את הגזים ויתרמו להגברת בטיחות העבודה במקום ורווחת העובדים.

בחירת פתרונות אוורור למחסנים

בחירת אמצעי אוורור למחסנים צריכה להתחשב גם באקלים הדרוש למוצר, אך חשוב לא פחות להתייחס לתנאי השטח, כמו גם היבטים של חסכון וידידותיות לסביבה.

מאווררי תקרה תעשייתיים בטכנולוגיית HVLS מציעים היום פתרון אידיאלי לאוורור של מחסנים. בזכות גודלם המרשים (קוטר של מעל ל-2 מטר) הם יכולים ליצור משבי אוויר נעימים, תוך הקפדה על פעולה שקטה. לא לחינם הם נקראים מאווררי HVLS – High Volume, Low Speed: הם אמנם נעים במהירות נמוכה, אך פעולתם עוצמתית ולא פחות חשוב מכך – חסכונית באנרגיה (וכפועל יוצא – מובילה לחסכון משמעותי בהוצאות החשמל של העסק) וידידותית לסביבה.

במקרים בהם נדרשת תחלופת אוויר גבוהה, כמו למשל במחסנים הממוקמים בסביבה תעשייתית רוויית גזים, חלקיקים או ריחות לא נעימים, ניתן להיעזר במפוחים תעשייתיים המסוגלים להניע ולהחליף כמויות אוויר גדולות במהירות גבוהה ומבוקרת.

בשל חשיבות הנושא חשוב לבחור אמצעי אוורור המותאמים בצורה אופטימלית לתנאים הקיימים במחסן וסוג הציוד המאוחסן בו. לשם כך חשוב לפנות לחברה המתמחה באפיון, הקמה ותחזוקה של פתרונות אוורור מתקדמים, והינה בעלת מוניטין וניסיון רב בתחום זה.

 

Call Now Button
דילוג לתוכן